Inwestycje

 

     

   


biuro@szelagowski.eu
       Inwestycje

Inwestycja, to inaczej wyrzeczenie się części bieżących korzyści na rzecz przyszłych ? .

 

Inwestowanie najczęściej łączy się z zakładanym celem, planem lub marzeniem. W naszej rodzimej rzeczywistości dochodzi jeszcze jeden ważny aspekt - przyszła emerytura. Jest to związane z niewydolnością naszego systemu emerytalnego i przewidywaną dużą luką finansową po zakończeniu aktywności zawodowej. Z tego też względu wiele programów inwestycyjnych łączonych jest z ubezpieczeniem, które dodatkowo warunkuje system fiskalny (podatki od zysków kapitałowych i dziedziczenia). Nasi doradcy analizując oczekiwania i możliwości klientów pomagają wybrać metody inwestowania. W tym zakresie dysponujemy dużym doświadczeniem oraz możliwościami doboru odpowiedniej formy inwestowania w zależności od preferencji, oczekiwań i wiedzy inwestycyjnej naszych klientów.


Wśród oferowanych przez nas inwestycji są między innymi:

  • Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) ? to program inwestycyjny połączony z ubezpieczeniem na życie i przywilejami podatkowymi.
  • Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to wygodny i prosty program oszczędnościowy w formie ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, pozwalający na zgromadzenie przez lata dodatkowej sumy pieniędzy i skorzystania z preferencji podatkowych- zwolnienie zysków z tz. podatku Belki.
  • Fundusze Inwestycyjne (TFI) ? programy inwestycyjne z dostępem do aktywnego zarządzania poprzez systemy informatyczne.
  • Polisy Inwestycyjne ? długoterminowe regularne programy oszczędnościowe oparte na UFK.
  • Nieruchomości ? działki rolnicze, budowlane, mieszkania.